Obrazy na szkle – w jakich wnętrzach sprawdzą się szklane obrazy?

Szklany obraz na ścianie

Artykuły wykończeniowe są tym, co nadaje wnętrzom określonego charakteru. Dzięki nim możemy kształtować unikalny styl, gdyż nawet wnętrze, urządzone w myśl konkretnej, wnętrzarskiej inspiracji nosi znamiona indywidualnej koncepcji właściciela. Szklane obrazy są w pomieszczeniach wyjątkowymi ozdobami, które z lekkością i uniwersalnością szkła wpasowują się w wiele stylów oraz rodzajów i przeznaczeń wnętrz. 

Obrazy na szkle we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych

We wnętrzach prywatnych, przeznaczonych do zamieszkania szczególna uwagę zwracamy na staranny dobór dekoracji i dodatków, tworzących ciepłą, przyjemną atmosferę. Potrzebujemy miłego otulenia miękkimi tkaniami, ciepłymi kolorami w postaci dodatków i akcesoriów, które łączą w sobie praktyczne i zdobiące właściwości. Stylowe obrazy na szkle, które dobrać można w wielu rozmiarach świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach domowych zwłaszcza, jeżeli ich nadruk odpowiada kolorystyce i tematyce, zastosowanym we wnętrzu. Nowoczesne obrazy na szkle pasują zarówno do kuchni i jadalni, jak i salonu, przedpokoju oraz pokoju młodzieżowego. Doskonale sprawdzają się również w pomieszczeniach komercyjnych, takich jak punkty handlowe, usługowe, gabinety lekarskie i kosmetyczne. Poza ogromnymi możliwościami doboru wzoru, motywu, dominującej kolorystyki obrazów ze szkła, posiadają praktyczną funkcję łatwego czyszczenia, zapewniając tym samym możliwość utrzymania odpowiedniego standardu czystości i bezpieczeństwa. 

Szklane obrazy w małych i dużych pomieszczeniach

Ponadczasowe, a zarazem nowocześnie prezentujące się szkło w formie obrazu zaskakuje efektem lekkości i minimalizmu. Frezowane krawędzie, zastępujące ramkę sprawiają, że obraz szklany na ścianie wygląda doskonale niezależnie od rozmiaru pomieszczenia. Za pomocą jego motywu oraz barw możesz modelować wizualny efekt wykończenia wnętrza. Dobierając szklany obraz w ciemnych odcieniach, stworzysz wrażenie głębi. Takie szklane obrazy sprawdzą się w pomieszczeniach przestronnych. Obraz na szkle w kolorach jasnych pozwoli Ci wizualnie powiększyć, poszerzyć przestrzeń. Do niedużych pomieszczeń warto zatem dobrać obrazy szklane w jasnej tonacji. Świetnie sprawdzają się motywy roślinne oraz abstrakcje.

Obrazy na szkle w pomieszczaniach, urządzonych nowocześnie i klasycznie

Szklane obrazy doskonale prezentują się na ścianach wnętrz, urządzonych nowocześnie. Szkło w połączeniu z minimalizmem tworzy doskonały efekt wizualny. Stylowy efekt wystroju uzyskać możesz, dobierając do nowocześnie urządzonego wnętrza minimalistyczny, prosty motyw obrazu na szkle oraz kontrastowe barwy. Taki szklany obraz w dość dużym formacie może stać się głównym elementem dekoracyjnym we wnętrzu. Jest on trwały i łatwy do utrzymania w czystości, a zarazem łatwo wymienić go wraz ze zmianą stylu aranżacji. Obrazy ze szkła, prezentujące bardziej ponadczasowe motywy, jak krajobrazy, kwiaty, architekturę świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, urządzonych klasycznie, w stylu skandynawskim oraz industrialnym. 

Możesz być zainteresowany także...